Sony A1 Kamera İnceleme

Sony A1 Kamera İnceleme

2021 Ocak ayında tanıtılan ve ilk izlenimleriyle pek çok kullanıcının ilgi odağı olmayı başaran bu ürünü daha yakından tanımak ister misiniz? Kamera Fabrikası olarak portföyümüze eklediğimiz kiralık Sony A1 modelini sizler için inceledik... Gelin bu son yılların en beklenen kameralarından birisi olan kiralık Sony A1 kamerayı beraber keşfedelim....

Çok Yüksek Hızda İşlem

 

Sony, kalitesi ve birbirinden özel verileriyle dikkat çekerken kameranın en temel özelliklerinden bir tanesi de yüksek hızda işlem apabiliyor olması. Elektronik deklanşörün kullanılması sayesinde kullanıcıların otomatik netleme ve otomatik pozlama gibi modlar açıkken yüksek standartlarda fotoğraf çekebildiğini söylemek gerekir.

Söz konusu modlar aktifken 30 FPS değere kadar 50,1 MP çözünürlükte çekim yapabilen kameranın size eşsiz fotoğraflar sunacağından şüphe etmemelisiniz. Daha net bir şekilde söylersek 1 saniyede her biri 50,1 MP çözünürlükte 30 adet fotoğraf çekmek mümkün!

8K Video Çekim İmkânı

Sony’nin geliştirdiği kamera sadece fotoğraf çekimiyle kaliteyi yansıtmıyor elbette. Çünkü bu harika cihazın en dikkat çekici özelliklerinden biri de 8K video çekimi yaparken bu çekimi 30 dakika boyunca kesintisiz bir şekilde sürdürebiliyor olması! Gövde içi sabitleme özelliği sayesinde görüntü netliğini 5 kat arttıran bu harika cihazın hassasiyet konusunda en hızlı model olan A9 II’den %30 oranında daha iyi olduğunu ifade etmek gerekir.

Hafif ve Kaliteli Tasarım

Teknik verileri sayesinde pek çok kullanıcının en çok tercih ettiği seçenekler arasında yer alacak olan Sony A1’in aynı zamanda hafif tasarımı da ilgi odağı olmayı başarıyor. Bütün teknik özellikleri 737 gram içerisine sığdırılmış durumda! Çekim sırasında herhangi bir ısınma ya da donma yapmadan uzun süre çekime olanak sağlaması teknik açıdan oldukça umut vaat edicidir.

Tasarım özelliklerine bakıldığında 10 Gbps USB 3,2 kullanılması oldukça etkileyici çözümler sağlıyor. Mikrofon ve kulaklık bağlantılarının da bulunduğu bu cihazın en çok beğenilen yanlarından bir tanesi de Gigabit Ethernet bağlantı imkanına sahip olması. Bu özelliği görüntü aktarımı konusunda oldukça başarılı işlere imza atmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Çekim Kalitesi

 

9,44 milyon nokta çözünürlük ile oldukça etkileyici olan 240 Hz OLED elektronik vizör! Bu sayede karartma olmadan çok özel seçeneklerden faydalanılması mümkün oluyor. Yenilenme oranı da oldukça etkileyici olan cihazın olumsuz bir yanını bulamamak bu cihaza hemen sahip olmalıyım hissini ortaya çıkarıyor.

Kamera Fabrikası ile çok yakında sahip olabileceğiniz bu cihazla tanışmaya hazır olun!

Sony tarafından üretilen ve kalitesi ile dikkatleri toplayan Sony A1 Kamera modeli Kamera Fabrikası ayrıcalıkları ile sizleri bekliyor. Kamera satın almak yerine, kamera kiralayarak bütçenizi doğru yönetmenize olanağı sunan Kamera Fabrikası olarak; uygun bütçelerle avantajlı çözümlere kavuşmanızı hedefleriz. Sizlere sunduğumuz ekipman çeşitliliğimizin yanı sıra, alanında uzman ve profesyonel bir teknik ekipten yararlanmak için Kamera Fabrikası sizlere bir telefon mesafesinde.

Sony A1 Kamera ile çekim gerçekleştirmek ve çok daha fazla detayı birebir deneyimlemek için bizlerle 0212 211 90 33 no'lu telefondan ulaşarak teklif ve destek alabilirsiniz ya da whatasapp hattımız aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.