Sony Burano 8K Full Frame Kamera

Sony Burano 8K Full Frame Kamera

Çarpıcı ve akılda kalan görüntüler elde etmenin yolu güçlü bir kameradan geçiyor. Teknolojinin son özelliklerini bünyesinde toplayan, yüksek çözünürlüklü bir kamerayla senaryolarınızı kusursuz görüntülere dönüştürebilirsiniz. Görüntü söz konusu olduğunda tüm taleplerinize karşılık verebilecek nitelikte olan Sony Burano 8K Full Frame Kamera sizi büyüleyici bir görselliğe davet ediyor. 

Kamera; bir senaryoyu, metni ya da hayal ettiklerinizi gözle görünür kılmanın en etkili aracı. Öyle ki destek aldığınız kamera ne kadar iyiyse izleyici üzerindeki etkiniz de bir o kadar kuvvetli oluyor. Böylelikle estetik kareler yakalama ve akıllarda iz bırakma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Sony Burano 8K Full Frame Kamera size bu fırsatı sunan özelliklere sahip. Şimdi, birçok açıdan öne çıkan ve sinematografi devrimini sonuna kadar hissetmenize aracılık edecek bu fonksiyonel kameraya yakından bakalım. 

Hayallerinizin Önündeki Engelleri Kaldırın: Kamera Özellikleri 

Sony Burano 8K Full Frame Kamera, kompakt tasarımından güç alarak hem tek başına hem ekiple birlikte mesai harcayanlar için ideal bir ürün. Elbette bu göz alıcı kameranın alametifarikası sadece tasarımından ibaret değil. 

8.6K Tam Kare Sensör: Adından da anlaşılacağı üzere Sony Burano, full frame imkânı tanıyan bir kamera. Yani dijital kirliliğin önüne geçerek daha kaliteli, pürüzsüz görüntülere erişmenize aracılık eder. Renk doğruluğu konusunda da üstün bir performans sergileyen ürün; HD'den 8.6K'ya çözünürlük imkânı sunar ve ortaya olağanüstü detaylar çıkarır. 

Değişken ND Filtre: Sony Burano'nun bu özelliği pozlamaya hükmetmenize zemin hazırlar. Ürünün elektronik değişken ND filtreleri sayesinde 1/4’ten 1/128’e kadar hassas ayarlama yapabilir, böylece pratik bir kullanıma kavuşabilirsiniz. 

Gövde İçi Görüntü Sabitleme: Hem standart PL bağlantı noktasına hem dâhilî stabilizasyona sahip ilk sinema kamerası olan Sony Burano, yapay zekâ desteği ve hibrit otomatik odaklama özellikleriyle güçlü yapısını perçinler. Böylelikle farklı çekim koşullarında sabit ve net görüntüler elde etmenizi sağlar. 

X-OCN: Sony Burano, X-OCN formatını destekleyerek RAW görüntüleri yüksek sıkıştırma derecesiyle kaydedebilmenize olanak tanır. Böylelikle depolama alanından tasarruf edebilmenizi sağlayan Burano, post prodüksiyon aşamasında da yaratıcılığınıza büyük bir serbestlik sağlar.

Çekim Açılarınızı Zenginleştirin 

Kompakt ve hafif bir biçimde dizayn edilen Sony Burano, kullanıcılarına ergonomik bir denge de vadeder. Böylelikle gimbal, drone kullanımı, elde çekim ve omuz montajı gibi opsiyonlar arasında kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Aynı zamanda bünyesinde çok amaçlı bir LCD bulunduran Sony Burano, farklı çekim stillerine rahatlıkla adapte olabilmenizi sağlar. 

Sony Burano'nun çekim zenginliğine zemin hazırlayan bir diğer kuvvetli yönü ise otomatik odaklama özelliğidir. Bu sayede tek başınıza çalışırken dahi hızlı hareket eden nesneleri en iyi şekilde yakalayabilirsiniz. Ayrıca Sony Burano ile çekim açılarınızı farklı kare hızlarıyla donatabilir, sinematografinize özgünlük katabilirsiniz. Burano yaratıcılığınıza zemin hazırlamak için 8.6K'da full frame 30 FPS, 6K'da 60 FPS, 4K'da ise 120 FPS kayıt destekleri sunuyor.

Renkler Artık Daha Özgün, Canlı ve Çarpıcı 

Çift tabanlı ISO'dan güç alan Sony Burano, ISO 800 ile ISO 3200 arasında geçiş yapabilmenize olanak tanır. Böylelikle ortamın ışığına kolaylıkla uyum sağlayabilir ve düşük ışıkta HDR görüntüler elde edebilirsiniz. Burano'nun dinamik aralığından yararlanarak gölgelerden aydınlık odak noktalarına kadar her nesneyi mükemmel renklerle kaydedebilirsiniz.  

Sony Burano renk biliminde de farklı çekim türlerinde yararlanabileceğiniz ve kolaylıkla görsel zenginlik elde edebileceğiniz opsiyonlar bulunduruyor.

s709: Doğal renkler ve tonlar yakalamanızı sağlar. (Kodak 2383 benzeri)

709: Doğru renkleri yakalamanıza yardımcı olur. 

Sıcak: Kehribar rengi vurgularla yumuşak ama bir o kadar güçlü görüntüler elde etmenize zemin hazırlar. 

Soğuk: Görüntülerinizde bir gölgenin soğukluğunu, gece mavisini, şehrin alaca karanlığını ya da şafak sökmeden önceki hâlini yansıtmak istediğinizde yararlanabileceğiniz bir LUT türüdür. 

Deniz mavisi ve turuncu: Soğuk arka plan ve sıcak renkler sağlar. Klasik film görünümünün modernize edilmiş, kontrastlı versiyonu olan deniz mavisi ve turuncu, güçlü ayrımla insan süjelerine odaklanan çekimler için idealdir. 

Vintage: Yüksek çözünürlüklü bir kamera sayesinde nostaljik görüntüler elde etmenizi sağlayarak videonuza soluk renkli bir sepya ve bypass efekt uygular. 

Siz de çeşitli video prodüksiyonlarınızda çekim esnekliği, kullanım kolaylığı ve renk zenginliği vadeden Sony Burano 8K Full Frame Kamera'dan ustalıkla yararlanabilirsiniz. Sony Burano ve çekim aşamasında gereksinim duyabileceğiniz tüm ekipmanlar için Kamera Fabrikası, sadece bir tık uzağınızda!