Kiralık GoPro Hero 9 İncelemesi

Go Pro Hero 9 Ürün İncelemesi

Go Pro Hero 9, Eylül ayında tanıtılan 23,6 megapiksel kamerası ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yeni nesil bir kameradır. Bunun yanı sıra çeşitli özellikleri ile de ön plana çıkan söz konusu ürünün özelliklerini ve serinin bir önceki ürünü olan Go Pro Hero 8’den farkını sizler için derledik.

Aksiyon kamerası dendiğinde ilk akla gelen firmaların başında yer alan Go Pro, yeni nesil amiral gemisinin tanıtımını yaptı. Yeni bir aksiyon kamerası olan bu ürün, 23,6 MP sensör ile görücüye çıkıyor. Go Pro serisinin en üst sırasında yer alan söz konusu ürün Max Lens modu ile de tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Şimdi gelin Go Pro Hero 9’un özelliklerini hep birlikte inceleyelim.

GoPro Hero 9 Yeni Tasarım

GoPro Hero 9, 158 gram ağırlığa sahiptir. Bunun yanı sıra boyutları da 9.71 mm genişliğinde ve 33.6 mm derinliğindedir. Bu da onu piyasada ki diğer küçük aksiyon kameralarından daha büyük yapmaktadır. Diğer Go Pro serilerine göre %11 gibi bir büyüme meydana gelmiştir.

GoPro Hero 9 Daha Fazla Çözünürlük

Hero 9, 23.6 MP kamera sensörü ile kendinden önceki Hero 7 ve 8’den iki kat daha fazla çözünürlüğe sahiptir. Yani bu yeni nesil aksiyon kamerası 5K video, 20.2 MP ise fotoğraf çekebilir.

GoPro Hero 9 Daha Uzun Pil Ömrü

Hero 9’dan önce aksiyon kameralarında 1 220 mAh pil kullanılmıştı. Bu pil uzun süreli çekimlerde yetersiz kalmaktaydı. yeni nesil Go Pro’da ise 1.720 mAh pil kullanılmıştır. Bu da serinin diğer ürünlerinden %30 daha fazla pil performansı anlamına gelmektedir.

GoPro Hero 9 Yeni Ekran Tasarımı

Hem tasarımı hem de özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Go Pro Hero 9, yeni ekran tasarımı ile de göz kamaştırıcı bir güzellik sunuyor. DJI Osmo Action’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi olan ön ekran artık Hero 9’da da var. Bu ön ekran ile hem çekim açıları hem de yapılan çekime dair çeşitli bilgiler görülebilmektedir. Ancak ön kamera Osmo’da ki gibi dokunmatik değildir. Yine de fotoğraf severlerin işini görecek seviyededir.

GoPro Hero 9 Değiştirilebilen Lens

Hero 9 ile gelen lens değiştirme modu kameranın görüş açısını arttırmakta olup bu ürünün çok daha geniş açıya ihtiyaç duyulan çekimlerde kullanılabilmesini sağlamaktadır. Lens değiştirme işleminde lens vidalarının sökülerek yeni lensin vidasının takılması gerekir.

GoPro Hero 9 Stabilizasyon

Hypersmooth 3.0 özelliği ile Hero 9 5K çözünürlükte çekim yapabilmektedir. Bu da Hero 9’un iyileştirilmiş bir stabilizasyona sahip olduğu anlamına gelir.

GoPro Hero 9 Zamanı Geri Alma

Zamanı geri alma modu ile parmağını kayıt düğmesine basmadan önce ki 30 saniyeyi de çekebilirsiniz. Bu sayede aksiyonu yakalayabilmek için acele etmenize gerek kalmaz. Bu özelliği dilediğinizde aktif edebilirsiniz.

GoPro Hero 9 Otomatik Çekim ve Programlama

Hero 9 ile otomatik çekim ve programlama yapabilirsiniz. Örneğin bir atlama videosu çekecekseniz kamerayı ayarlayın ve bırakın. Kamera kendi kendine uyanarak çekim yapmaya başlayacaktır.

Siz de Kiralık GoPro Hero 9 ile çekim keyfini yaşamak ve test etmek için bizlerle 0212 211 90 33 no'lu telefondan ulaşarak teklif ve destek alabilirsiniz ya da whatasapp hattımız aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.