GoPro Hero 10 Black İnceleme

GoPro Hero 10 Black İncelemesi

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Kiralık GoPro Hero 10 Black Kamera Fabrikası’ndaki yerini almaya hazırlanıyor. Çok özel bir kamera olarak kabul edilen bu cihazla alakalı bütün merak ettiklerinize bu incelemede yer veriyoruz. Şimdi zaman kaybetmeden bu ürünle alakalı merak ettiklerinize bir göz atalım!

GoPro’nun yeni nesil ürünlerinden bir tanesi olan Hero 10 5K çözünürlükte 60 FPS sunmasıyla dikkatleri çekiyor. Teknik anlamda 5.3K değerinde çözünürlüğe sahip olsa da kullanıcısına 5K yansıtabiliyor. Bu da çözünürlük konusunda ciddi bir standart değişikliğine katkı sağlıyor. 5K çözünürlüğün yanı sıra 4K 120FPS ve 2.7K 240 FPS seçenekleri de bu cihazda birer opsiyon olmayı başarıyor.

GoPro Hero 10 Black İşlemci Değişikliğine Gidiyor

İşlemci konusunda da yenilikleri beraberinde getiren bu cihaz Hero 6’dan bu yana kullanılan GP1 işlemcisini emekliye ayırıyor. Cihazda kullanılan GP2 işlemci kameranın hem işlevsel hem de görsel anlamda kusursuzluğunu destekliyor. 

İşlemci konusunda kusursuz bir seçenek sunması kadar verilerin aktarılması da oldukça etkileyici. Bu nedenle de çekim sonrasında doğrudan kayıtları kullanmak isteyenler için Kiralık GoPro Hero 10 Black oldukça başarılı bir alternatif olmayı başarıyor. Kurguya hemen geçmek istiyorsanız bu cihazı mutlaka denemelisiniz.

GoPro Hero 10 Black Teknik Özellikleri Fark Yaratıyor

GoPro’nun bu harika ürününü farklı kılan teknik özelliklerine baktığımızda ilk dikkat çeken detay 23 MP çözünürlük oluyor. Özellikle de kaliteli çekim yapmak isteyenler için ön plana çıkan bu seçeneğin titreşim önleme konusunda HyperSmooth teknolojisini sağlaması da idealdir. Ön ve arkada bulunan LCD ekran sayesinde çekim ile alakalı kusursuz bir çözüm geliştirilmesi mümkün oluyor.

Enerjisini çıkarılabilir 1720 mAh Lityum-iyon pilden alan kamera ağır çekimde 8X performansı sağlıyor. Bu sayede profesyonel bir çekim yapmak da mümkün oluyor. Canlı yayın yaparken 1080p değerinde çekim sağlaması da pek çok kullanıcı için fark yaratan bir detay olmayı başarıyor.