Atomos Sumo 19 HDR/High Brightness Monitor Recorder/Switcher

Atomos Sumo 19" HDR/High Brightness Monitor Recorder/Switcher İnceleme

Prodüksiyon ve post prodüksiyon süreçlerinin vazgeçilmezlerinden olmaya aday bir ürünle tanışmaya hazır mısınız? Kiralık Atomos Sumo 19" Kamera Fabrikası'nda, yeni nesil teknoloji fırsatlarını ön plana çıkaran bir alternatif olarak dikkatleri toplamayı başarıyor. Tatmin edici büyüklükte ekranı ve görüntü yönetmenleri için ideal özellikler gösteren yapısıyla bu seçeneğin çok iddialı olduğunu ifade etmeliyiz. İster günlük hayatta ister çekim esnasında kullanabileceğiniz bu

harika ürünün size neler vaat edeceğime daha yakından bir göz atmanın tam zamanı!

Atomos Sumo 19" Özellikleri

Kiralık Atomos Sumo 19", üstün özellikleri sayesinde son dönemin en iddialı seçeneklerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Özellikle de kendine has özelliklerinin bulunması kullanıcıları heyecanlandırırken son teknoloji çözümleri sağlaması da beklentilere cevap verme noktasında oldukça değerlidir.

Quad-HD Canlı Geçiş ve 5-Kanal Kayıt

AtomOS 9.2 yazılım güncellemesi ile birlikte program kaydetme özelliğine ek olarak farklı özelliklerde kayıt imkânı saplar. 1080p çözünürlükte 4 adede ulaşan ISO kanal kaydı ve değişikliği fırsatı sunan SDI dörtlü HD geçişi ve 5 kanallı kayıt fırsatları sunar. Çok akışlı kaydın kullanılması esnasında Apple Final Cut formatlı XML oluşturma imkânı tanır. Üstelik program düzenleme konusunda da oldukça iddialıdır. 

 

Çok Yönlü G/Ç Seçenekleri

SDI ve HDMI cihazlarını sorunsuz bir şekilde bağlamanıza imkan tanır. Üstelik kombinasyon fark etmeksizin HDMI 2.0 ile SDI seçenekleri arasında dönüştürme fırsatları sunar. Dörtlü SDI girişleri olan, çoklu SDI çıkışlı kameraları bağlarken dönüştürücü ya da çoklu görüntü ekranı için ayrı aparatlara ihtiyaç kalmadan entegrasyon sağlar. HDR otomasyonunu destekleyen Atomos’un en yeni sürümünü desteklerken DCI 4K ve UHD girişi – çıkışını da desteklemektedir. Üstelik LTC ve Genlock zaman kodu için de destek sağlamaktadır.

Çok Yönlülük

Birden fazla girişin kullanılması çerçevesinde canlı bir şekilde sayısı dört adede kadar olan HD video kanallarının kaydını ve oynatmasını gerçekleştirebilirsiniz. Sumo tarafından sağlanan XML özelliği sayesinde canlı bir kaydın değiştirilmesi, karıştırılması ve yayınlanması gibi pek çok işlemi gerçekleştirmenizi mümkün kılar. Pek çok işlemi kusursuz bir şekilde yapmayı sağlarken düzenleme konusunda beklentilerin üzerine çıkmanızı sağlayacak çözümler elde etmenize olanak tanır.

Dahili XLR Ses

XLR bağlantıları kullanılarak sisteme entegre edilen çözümler sayesinde harici bir ses cihazına ihtiyaç kalmadan beklentilere cevap vermek mümkün olacaktır. Bu çerçevede sesin sorunsuz bir şekilde kullanılması ile prodüksiyon süreçlerinde kusursuzluk ön planda olacaktır. Ses konusunda sunduğu avantajlardan bir tanesi olarak sette anlık ya da kayıttan yürütme imkanı sağlayan 3,5 mm stereo kulaklık jakı ve yerleşik hoparlörleri vardır.

Gün Işığında Görüntülenebilir LCD Ekran

1200 cd/m2 ve parlak ekranı sayesinde gün ışığında dahi yüksek kalitede görüntü izleme fırsatı sağlamaktadır. Ek ışık kontrolünün gerekli olduğu durumlarda güneşlik ayarının kullanılması sayesinde görüntüde en ufak bir kayıp olmaz.

Tüm bu özellikleri ve kaliteli çözümleriyle Kiralık Atomos Sumo 19" Kamera Fabrikası’nda sizlerle buluşuyor!