Alexa S 35 Kamera

Alexa S 35 Kamera ile Yeni Dijital Bir Çağ

ARRI Alexa 35, dijital sinemacılık sektöründe bambaşka bir boyut sunuyor. Kiralık Alexa S 35 Kamera  Kamera Fabrikası'nda, 4K çekim performansı ile Alexa ailesinin evrimini tamamlayan yapısı üzerine inşa edilen bu harika cihaz 2,5 kat daha fazla dinamik aralık sağlıyor. Düşük ışıkta performansını iyileştirirken zengin renk çözümleri çerçevesinde çekimde eşsiz alternatiflere olanak sağlıyor.  ARR Textures kamera içi yaratıcılığı zenginleştirerek harika bir çözüm sunmayı başarıyor. Genel itibarıyla kullanımı kolay, sağlam bir yapı ve aksesuarları sayesinde eşsiz bir çözüme dönüşen Alexa S 35 ile siz de kusursuz bir deneyim yaşayabileceğinizi bilmelisiniz.

Dinamik Aralık, Kontrast ve Hassasiyet Değerleriyle Fark Yaratan Bir Çözüm

Alexa S 35 diğer dijital sinema kameraları ile kıyaslandığında 17 adımlı dinamik aralıkta ölçüm yapabiliyor olması sayesinde öne çıkıyor. Önceki Alexa kameralarla kıyaslandığında doğal parlak ışık geçişlerini korumayı başarıyor. Bu özelliği sayesinde film yapımcıları için oyunun kurallarını değiştirecek harika bir seçeneği gündeme getiriyor.

Kamera ve lens yuvalarında bulunan kaçak ışık bastırma tekniği sayesinde her lensin kontrast konusunda kusursuz çözümler sağlamasına imkân tanıyor. Arttırılmış dinamik aralığa ek olarak kaçak ışık kontrollerinin de yapılması sayesinde set ortamında aydınlatma problemlerinin üstesinden gelmeyi sağlıyor. Üstelik post prodüksiyon aşamasında esnekliği sunarken HDR projelerde de kaynak konusunda kusursuzluğu getiriyor.

Gelişmiş Hassasiyet Modu sayesinde düşük ışıkta dahi temiz bir görüntü elde etmenize olanak sağlar. Çok yüksek bir hassasiyet sunmasıyla geniş dinamik aralık ve kaçak ışık bastırma bir araya geldiğinde ışık ve gölge konusunda sıra dışı ayrıntıların ortaya çıkması söz konusu olur.

 

Reveal Color Science ile Görüntü İşlemede Kusursuzluk

Görüntünün en ideal noktaya ulaşmasında büyük çaba sarfeden ARRI, fil yapımcılarından da görüş alarak en başarılı seçeneklerin ortaya konmasını amaçlıyor. Alexa S 35 tarafundan dahili olarak kullanılan yeni bir görüntü işleme süreci ‘Reveal Color Science’ ile başarılı bir çözüme ulaşmak mümkün olacaktır. Birleştirmede tertemiz sonuçlar getirecek olan debayering algoritması ile doğru renk röprodüksiyonu için harika bir renk motoru, geniş gamlı renk alanı ve LogC4 LUT içermektedir. 

Kolay Kullanım ve Harika Aksesuar Seçenekleri

Alexa S 35, büyük bir Alexa’nın başarabileceği her şeyi küçük bir tasarımın içerisine sığdırmayı başarıyor. Şu ana kadar tasarlanmış en küçük ve en kaliteli ARRI prodüksiyon kamerası olması sayesinde büyük beğeni topluyor. Basit bir menü yapısına sahip olması kullanım esnasında oldukça avantajlı bir kullanım sağlıyor. Üstelik harika özellikleri bunlarla da sınırlı kalmıyor.

Sol kısma eklenen yeni ekran, Gelişmiş Renk Eşleştirme, ön kayıt özellikleri ve ek kullanıcı butonları gibi kullanımda avantaj sağlayan seçenekler sayesinde harika bir çözüme olanak tanıyor. ARRI tarafından kamera için tasarlanan özel aksesuar serisi de ilgi görmeyi başarıyor. Tamamen bütünleşmiş bir sistem sunan aksesuarlar ile ses özelliklerinin ideal olması tatmin edici. Üstelik kurulum sırasında herhangi bir zorluk çıkarmaması da bu ürünü değerli kılıyor.